Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vogel,Orlí Hlava

Vogel

(1 535 – 1 800 m n. m.)
Vogel se rozkládá v Julských Alpách nad Bohinjským jezerem. Naproti tomuto areálu se tyčí nejvyšší hora Slovinska, Triglav, na kterou lze za jasného počasí dohlédnout. V zimě je zde vysoký počet slunečných dní. Protože zimní středisko Vogel stojí nad malebným Bohinjským jezerem na úpatí Julijských Alp a hory Triglavu, je odtud nádherný výhled do okolí.

Středisko Bohinj-Vogel je stejně jako Kranjská Gora a Bled součástí Triglavského národního parku a právě ze sjezdových tratí nad Bohinjským jezerem se otvírají nádherná panoramata s nejvyšší horou Slovinska - Triglavem.

Jde o jedno z nejlepších lyžařských středisek Slovinska, i když zatím málo známých.  Nemusíte se obávat přecpaných sjezdovek, Vogel vám přichystá spoustu vynikajících možností pro lyžování a další aktivity s celou rodinou. Vysoko položený areál nad Bohinjským jezerem nabízí velice zajímavé a kvalitní sjezdovky převážné červeného a modrého značení. Právě řada modrých sjezdovek předurčuje oblast vhodnou pro rodiny s dětmi, ale své si tu přijdou i náročnější lyžaři.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vogel

(Marcela Filipová, 31. 7. 2013 20:23)

fotky krásné...panorama jsou fantastická...návštěvník se mi také líbí:-)

Vogel,Orlí Hlava

(Anton Strnad, 27. 7. 2013 7:53)

Ten nočni navštěvnik mi je velmi simpaticky, a fotky rostlinach mi se plno libi...