Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rab 2016

RAB

Poznávacím znamením města jsou čtyři za sebou stojící věže. Jedna patří Knížecímu paláci, druhá klášteru sv. Antonína, třetí kostelu Panny Marie a čtvrtá středověké pevnosti Galjarda. To je ale jen několik pamětihodností, jimiž nádherné opevněné město své návštěvníky okouzlí.Rab je určitě nejkrásnější a nejúchvatnější město na tomto stejnojmenném ostrově. V těchto více než 110 let starých lázních byla dokonce zřízena první nudistická pláž v Chorvatsku

 

Silueta čtyř zvonic na vysokém skalnatém poloostrově je charakteristická pro historické město Rab. Bylo založeno  illyrským kmenem Luburů. Tenkrát bylo obrostlé hustými dubovými a borovicovými lesy a jmenovalo se Arbe, což v illyrském jazyce znamenalo tmavý.Město bylo vždy perlou ostrova Rab, centrem vzdělanosti, kultury a umění.Když ve 2. století př. n. l. přišli do Rabu Římané, získali vyspělé a rozvinuté město. Římský císař Augustus Oktavián nechal okolo města Rab vybudovat opevnění, jehož zbytky jsou k vidění i dnes. Na znamení prosperity a důležitosti přejmenovali Římané město na Felix Arba – tedy šťastný Rab. Přes postupnou nadvládu Římanů, Bazantské říše, Benátčanů a Maďarů město Rab jako zázrakem nikdy nezažilo vážnější poškození.

Chorvatský ostrov Rab je prý nejzelenějším ostrovem v celém Kvarnerském zálivu. Mírné podnebí tohoto mondénního ostrova, jeho hustá vegetace a nekonečné pláže přitahují návštěvníky již od konce 19. století.Hustě osídlený ostrov o rozloze 94 km² není nijak velký, ale hlavně během letních měsíců na něm panuje čilý turistický provoz.

Pláže jsou přírodní, skalnaté,oblázkové, vhodné i pro vyznavače naturismu.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Rab s jogou

(Jaromira, 29. 6. 2016 14:59)

Pane Koutsky, fotecky jsou nadherne, jeste i pri zpetnem pohledu na ne na nas dycha rabska atmosfera. Moc dekujeme vsichni za zprostredkovani, a hluboce smekam, pokud jste text psal Vy... impozantni. Za sedmi let, co na Rab s jogou jezdim, jsem se od zadneho delegata nedozvedela tolik, co nyni od Vas..
Krasne leto Vam i manzelce.
Namaste ;-)

Nej Otoc Jadrana RÁB...

(Marcel od Zvonu, 28. 6. 2016 10:20)

Dobro Jutro Pavle, Díky za Fajné Fotky Rábu i SP i Infa a koment..., máš Fora, hej...Já To vysypu na FB a Rajce.net v tomto týdnu, no práskal jsem jako bych Tamo byl naposled, hehe...do úterý byllo Fotosafari + ,,horská Turist(opět byl Tygr a To po zádech, zastavil jsem to o převísek, jel jsem po plotně hlavou na před! Pak kotoul vzad a Ufff, byl jsem rozpláclej pod ním, zase je co léčit, a pak byl HIC - Vrůča kolem 36 a více! No Líbilo se a bude zase na Co vzpomínat, holt jsme se minuli...Máca od Zvonu, Pod Modrou Oblohou, Tobě Infa a Koment - report, pošlu taky po Mailu.

Rab 2016

(Anton Strnad, 26. 6. 2016 8:17)

Krasa a musim řict že je ta panorama skvěla.Navic snažil jsi se sehnat data o ostrovu Rab a napsal ten dobry text.Super

Exotika a erotika

(Josef Kvičera, 24. 6. 2016 20:54)

Pavle, doufám, že jsem se v nadpisu nespletl... Budiž Ti požehnáno! - Fotky jako obvykle povedené. Možná bych to vyfotil také slušně, ale co bych nedokázal, dát dohromady všechny ty úžasné informace o místě. Ty jsi měl být turistickým průvodcem s foťákem na krku... Měj se i v Česku!

Parádní..

(Josef V, 25. 6. 2016 13:26)

Ahoj ..krásné záběry ...gratuluji

Ahoj Pavle,

(Honza Levora, 25. 6. 2016 0:04)

tradičně pěkné a zajímavé fotky, díky kterým cestuji s Tebou. Překvapuje mě, že tam nejsou ještě davy turistů.

vzpomínka

(Víťa, 24. 6. 2016 19:46)

Pavle snímky dokonale naladěné na mé vzpomínky, když jsem tam využíval nudipláže. Pěkně jako vždy, doufám, že sis tam udělal dost radosti a potěšení. Budíž ti dopřáno.

RAB 2016

(Zdenek Hrobský, 24. 6. 2016 18:29)

Ahoj Pavle,máš to pěkné,docela jsi se nachodil.